Macedonian Magic Tattoo Cream + 1

Macedonian Magic Tattoo Cream   + 1
Product Code: 01
Reward Points: 0
Availability: In Stock
Price: 1.61 €
Ex Tax: 1.37 €
   - OR -   
This product has a minimum quantity of 3

Гордост ни е да ви ја претставиме Macedonian Magic® тату крема за тетовирање која загарантирано вашата тетоважа ќе ја донесе до перфекција каква што артистот ја замислил.

Првото професионално студио за тетовирање и пирсинг во Македонија СКИН АРТ после традиција на работа од 25 години, во годините наназад увиде дека грижата за тетоважата по тетовирањето е исто толку важна како и самото тетовирање. Затоа и ви ја презентира својата долгогодишната формула на успех преточена во Macedonian Magic®.

Macedonian Magic® тату крема ќе направи вашата тетоважа да биде дел од вашата кожа.

Macedonian Magic® тату крема можете да ја користите и по заздравувањето на тетоважата со цел кожата да биде понежна и помека а тетоважата секогаш да изгледа како нова.

Macedonian Magic® тату крема е совршена за употреба и после сончање на секое тетовирано место, бидејќи ја смирува кожата и го отстранува чувството на затегнатост, а истовремено овожможува ревитализација и хидратација на кожата после изложеност на сончеви зраци.

Минералите, витамините кои се дел од Macedonian Magic® тату кремата се неопходни за правилно формирање на епителните ткива и одржување на нивниот интегритет, ги забрзува процесите на регенерација на иритираната и оштетената кожа од надворешни влијанија.

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad            Good

Enter the code in the box below:UKION Halkbank credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa
TattooSkinArt © 2018. UKION SHOPS